Wykład otwarty PTS - 24.01.2021 r.

2021-05-22, Aktualności

Przekazujemy zaproszenie dr. hab. Pawła Ulmana, prof. UEK – przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Statystycznego na wykład otwarty pt. „Zagadnienia analityczne w badaniach nad genomem i transkryptomem człowieka”.

Wykład wygłosi kierownik Ośrodka Genomiki Medycznej Omicron z Wydziału Lekarskiego CM UJ w Krakowie dr med. Paweł Wołkow. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 maja 2021 r. w godz. 17:00-18:30 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.

Link do spoktania
Passcode: 068808

Ośrodek Omicron powstał kilka lat temu na bazie projektu europejskiego, realizowanego w CM UJ. Jedną z jgo ról jest współpraca z innymi jednostkami naukowymi, w tym z uczelni macierzystej oraz innych. Ośrodek jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, umożliwiający poznanie sekwencji kwasów nukleinowych, tworzących ludzki genom na poziomie DNA, emanację tego genomu w wyniku przepisania informacji do RNA oraz analizę sposobów regulacji tego procesu. Dr Paweł Wołkow postara się w opowiedzieć o prowadzonych aktualnie w ośrodku badaniach.