Stypendium im. Julii Zdanowskiej

2022-05-11, Aktualności

Wydział Matematyki i Informatyki UJ utworzył stypendium im. Julii Zdanowskiej przeznaczone dla wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na WMiI UJ w roku akademickim 2022/2023: adres strony.

Fundusz Stypendialny im. Julii Zdanowskiej stanowi wyraz upamiętnieniamłodych ukraińskich matematyków ‒ ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jedną z nich była 21-letnia Julia Zdanowska, srebrna medalistka Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (EGMO), absolwentka matematyki komputerowej Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, nauczycielka informatyki i matematyki w ramach inicjatywy „Teach for Ukraine”, która zginęła 3 marca 2022 roku w Charkowie, pracując jako wolontariusz.

Zgłaszenia do stypendium można przesyłać do 15 czerwca 2022 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej WMiI UJ, na podstronie Stupendium podanej wyżej.

(fot. WMI UJ)