Sesja naukowo-wspomnieniowa z okazji 120. rocznicy urodzin prof. Stanisława Gołąba

2022-09-29, Konferencje

Oddział Krakowski PTM, Instytut Matematyki UJ

Wydział Matematyki Stosowanej AGH

zapraszają na

Sesję naukowo-wspomnieniową
z okazji 120. rocznicy urodzin
Prof. Stanisława Gołąba

Sesja odbędzie się 18 października 2022 r. (wtorek) w sali 103 (łącznik A3-A4), na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH, Al. Mickiewicza 30. Możliwy będzie udział zdalny w sesji (platforma MS Teams: LINK).

Program sesji:
16.30 Odtworzenie części wykładu prof. Stanisława Gołąba z ok. 1967 roku z AGH pt. Higiena pracy uczonego (prezentuje Jerzy Stochel).
16.45 Stanisław Domoradzki O matematyce w Krakowie w początkowych latach działalności naukowej prof. S. Gołąba
17.00 Zdzisław Pogoda Stanisław Gołąb i teoria obiektów geometrycznych
17.30 Aleksandra Borówka Metody twistorowe w geometrii różniczkowej

Przerwa (15 minut)