Rozstrzygnięcie konkursu PTM im. Witolda Wilkosza (2022)

2023-01-12, Konkursy

Oceny nadesłanych prac na Konkurs im. Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę w 2022 roku dokonało Jury Konkursu w składzie: Bartłomiej Bzdęga, Krzysztof Ciesielski - przewodniczący, Andrzej Dąbrowski, Adam Dzedzej, Jarosław Górnicki, Zdzisław Pogoda, Michał Szurek.

Poniżej zamieszczamy werdykt Jury:
Jury Konkursu PTM imienia Witolda Wilkosza na najlepszą studencką pracę popularyzującą matematykę zdecydowało, by w edycji Konkursu roku 2022 nie przyznawać żadnej nagrody I, II ani III stopnia, natomiast postanowiło przyznać dwa wyróżnienia:

• Martyna Ślusarczyk i Adam Strach (Uniwersytet Jagielloński) za pracę Kilka pierwszych liczb pierwszych
  • Michał Sajkowski (Uniwersytet Warszawski) za pracę Heurystyka i matematyka

Uniwersytet Jagielloński w KrakowieSponsorem Konkursu jest Uniwersytet Jagielloński